دارالترجمه چینی - دارالترجمه رسمی درسا
دارالترجمه رسمی چینی

دارالترجمه چینی

امروزه زبان چینی در جهان از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. زبان چینی در جهان بیش از یک میلیارد نفر گوینده دارد. زبان چینی را معمولاً بانام زبان ماندارین نیز معرفی می‌کنند. زبان ماندارین به‌عنوان یکی پرمخاطب‌ترین گویش در بین مردم چین و کشور چین شناخته شده است. درصورتی‌که نیاز به ترجمه چینی ماندارین دارید دارالترجمه چینی درسا قادر به انجام درخواست‌های شما است.

آشنایی با دارالترجمه رسمی چینی

دارالترجمه رسمی چینی به‌عنوان دفتر ترجمه رسمی چینی نیز شناخته می‌شود. ما قادریم تمامی گویش‌های زبان چینی را ترجمه نماییم. به‌طورکلی زبان چینی دارای دو گویش مشهور کانتونی و ماندارین بوده که دراین‌بین ماندارین بیشتر از کانتونی خواهان دارد. دارالترجمه رسمی چینی درسا با استفاده مترجم تخصصی و رسمی در زبان چینی قادر است تا متون و محتوای شما را از زبان مبدأ به زبان مقصد ترجمه نماید.

همان‌طور که می‌دانید زبان چینی به‌عنوان یکی از پرکاربردترین زبان‌های جهان خصوصاً در فضای اینترنتی است. زیرا بیش از 20 درصد از مردم سراسر جهان به این زبان صحبت می‌کنند. امروزه زبان چینی تغییریافته چینی سنتی درگذشته است. اما همچنان ساختار دستوری اولیه یکسان خود حفظ کرده‌اند.

ترجمه چینی

ترجمه چینی به کلیه زبان ها

لازم به ذکر است درصورتی‌که نیاز به ترجمه جفت زبان‌دارید برای مثال فارسی به چینی و یا بالعکس و یا چینی به انگلیسی یا بالعکس بایستی بدانید هر دو زبان برای تبدیل‌شدن به هم دارای ظرافت و پیچیدگی‌های خاصی می‌باشند؛ زیرا زبان چینی‌زبانی به‌شدت متنی است به این معنی که اگر یک تغییر بسیار جزئی در کاراکترها صورت گیرد معنای آن به‌صورت کامل تغییر می‌کند؛ بنابراین مترجمان حرفه‌ای به خودی خود این موضوع را درک کرده و از سوءتفاهم‌ها و اشتباهات سهوی جلوگیری می‌کنند. از طرفی ترجمه یک‌زبان به زبان مقصد علاوه بر تغییرات نوشتاری؛ به دلیل تغییرات بومی و فرهنگی نیز بایستی با دقت کاملی انجام شود. ما در دارالترجمه چینی درسا با استفاده مترجمان نخبه و بومی زبان بهترین کیفیت خدمات را در این زبان ارائه خواهیم داد.

نکته بسیار مهم در ترجمه چینی به سایر زبان‌ها و بالعکس این است که تمامی خدمات توسط مترجمان انسانی و باتجربه انجام می‌شود و ما به‌هیچ‌وجه خصوصاً در ترجمه‌های تخصصی از ترجمه‌های ماشینی استفاده نخواهیم کرد. در ذیل برخی خدمات به زبان های مختلف توضیح داده شده است.

ترجمه چینی به فارسی

اهمیت ترجمه چینی به فارسی در متون تخصصی و رسمی بسیار زیاد است. ترجمه دقیق بر مبنای تلفظ صحیح زبان چینی، سیستم آوایی زبان Pinyin، دامنه هجاها و مطالعات دقیق زبان‌شناسی و نکات ظریف زبانی خصوصاً در ترجمه‌های تخصصی از مهم‌ترین خدمات ترجمه چینی به فارسی در دارالترجمه رسمی درسا است.

ترجمه چینی به فارسی و سایر زبان در بیش از 6 زبان و گویش توسط مترجم تخصصی و قسم‌خورده قابل انجام است. بنابراین شما عزیزان می‌توانید تمامی فایل‌ها و اسناد و حتی متون تخصصی خود را به تیم ترجمه چینی درسا بسپارید.

ترجمه چینی به فارسی

روند سفارش ترجمه زبان چینی در دارالترجمه رسمی چینی درسا به 3 طریق انجام می‌شود. شما می‌توانید به‌صورت 24 ساعت و 7 روز هفته از طریق بخش چت آنلاین در گوشه سایت و یا ثبت سفارش ترجمه و یا شماره‌های درج شده در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل نموده تا در مورد ترجمه زبان چینی مشورت رایگان خود را دریافت نمایید.

ترجمه چینی به انگلیسی

یکی دیگر از خدماتی که در دارالترجمه چینی درسا انجام می‌شود ترجمه زبان چینی به انگلیسی توسط مترجم دوزبانه خواهد بود. درصورتی‌که به‌عنوان دانشجو و یا محقق قصد ترجمه متون چینی به انگلیسی را به‌صورت کاملاً تخصصی دارید این خدمات از 0 تا 100 توسط مترجم بومی و انسانی انجام می‌شود. ترجمه چینی به انگلیسی برای تمامی متون ازجمله تحقیقات علمی، رمان‌ها، متون مربوط به ایمیل‌ها، نامه‌های اداری و غیره هم برای اشخاص و هم برای شرکت‌ها به بهترین نحو و باکیفیت تضمین‌شده در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

آشنایی زبان چینی

زبان چینی را به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین زبان رسمی در جهان می‌شناسند. زبان چینی یکی از خانواده‌های زبان‌های چینی – تبتی خواهد بود. در دهه 1950 میلادی نوعی از زبان چینی توسعه یافت به‌گونه‌ای که همچنان در کشور چین مورداستفاده قرار می‌گیرد. نسخه سنتی زبان چینی در حال حاضر در منطقه خودمختار هنگ‌کنگ، تایوان و ماکائو همچنان در حال استفاده است با این تفاوت که برخی دستورالعمل‌های زبانی و تلفظ آن‌ها به‌طور کامل نسبت به گذشته متفاوت شده است. در زبان چینی گویش‌های مختلفی وجود دارد که همچنان مورداستفاده قرار می‌گیرد اما اگر بخواهیم به ترتیب اولویت آن‌ها را بیان کنیم به شرح زیر خواهند بود.

 • چینی ماندارین
 • چینی جین
 • چینی وو
 • چینی گن
 • چینی شیانگ
 • چینی مین
 • چینی هاکا
 • چینی یوئی
 • چینی پینگ
 • چینی هوی

در گویش‌های ذکرشده در بالا چینی ماندارین با حدود 800 میلیون نفر بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است و بقیه نیز به‌مراتب بسیار کمتر خواهند بود. لازم به ذکر است منظور از چینی یوئی همان زبان کانتونی است. لازم به ذکر است با نزدیک به 1.400 میلیون نفر سخنور در این زبان می‌توان گفت تقریباً اولین و پرگویش ترین زبان جهان زبان چینی خواهد بود. به‌طورکلی امروزه زبان چینی به همراه برخی زبان‌های دیگر به‌عنوان یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل متحد است. اهمیت این زبان باعث شده ترجمه چینی نسبت به سایر زبان در دارالترجمه رسمی درسا اولویت بالایی داشته باشد.

کلمات پرکاربرد زبان چینی

آشنایی با کلمات پرکاربرد زبان چینی

اگر قصد سفر به چین‌دارید و می‌خواهید برای اولین بار به شهرها و مکان‌های دیدنی چین قدم بگذارید طبیعتاً این نکته را فراموش نکنید که شما میتوانید با برخی کلمات پرکاربرد منظور خود را به یک شخص چینی برسانید ما در این بخش به‌صورت خلاصه برخی از پرکاربردترین کلمات چینی را به شما معرفی می‌کنیم.

 • سلام (Hello) = 你好 (Nǐ hǎo) = تلفظ: نی هاو
 • صبح بخیر (Good morning) = 早安 (Zao’an) = تلفط: زا آن
 • عصر بخیر (Good evening) = 晚上好 (Wanshang hao) = تلفظ: وانشانگ هاو
 • آیا شما انگلیسی صحبت می‌کنید؟ (Do you speak English?) =你说英语吗 (Nǐ shuō yīngyǔ ma) تلفظ: نی شو ینگ ییُ ما
 • قیمت این چقدر است؟ (how much is this) = 这个多少钱 (Zhège duōshǎo qián) = شو گو دو شاو چی یِن؟

استخدام مترجم چینی در دارالترجمه

اگر به‌عنوان یک مترجم رسمی چینی و یا مترجم تخصصی چینی فعالیت دارید و در این حوزه تجربه حرفه‌ای در اختیاردارید. لازم به ذکر است می‌توانید از طریق بخش ارتباط با کارشناسان و یا شماره‌های درج‌شده در سایت با کارشناسان دارالترجمه چینی درسا ارتباط گرفته و با ما همکاری کنید.

قیمت دارالترجمه چینی

نرخ قیمتی برای هر زبانی کاملاً متفاوت است چه به‌صورت رسمی انجام شود و چه به‌صورت تخصصی. اگر به دنبال استعلام دقیق قیمت ترجمه چینی می‌باشید می‌توانید با ما در تماس باشید. لازم به ذکر است قیمت ترجمه رسمی دارای تعرفه یکسان بوده و کاملاً مشهود است اما در ترجمه تخصصی زبان چینی این تعرفه به نسبت کار انجام شده و حجم متون کاملاً متفاوت است.

در دارالترجمه چینی چه خدماتی ارائه می‌شود؟

در دارالترجمه چینی به‌طورکلی خدمات ترجمه رسمی، ترجمه‌های تخصصی و ترجمه شفاهی قابل انجام است. درصورتی‌که نیاز به هرکدام از این خدمات دارید می‌توانید از طریق سایت درخواست خود را برای ما ارسال نماید. اگر بخواهیم به طور خلاصه در مورد جزئیات خدمات ارائه شده توسط دفتر ترجمه چینی درسا را نام ببریم به شرح زیر خواهد بود.

ترجمه رسمی چینی

همان گونه که از نام آن کاملاً مشخص است ترجمه رسمی زبان چینی تنها توسط مترجم رسمی چینی و قسم‌خورده انجام می‌شوند. این ترجمه‌ها دارای مهر رسمی و تأییدات کاملاً قانونی خواهند بود. خدمات ترجمه قانونی چینی برای تمامی مدارک و اسناد هویتی و شخصی از جمله شناسنامه، کارت ملی، سند مالکیت، سند ملی و غیره قابل انجام است.

ترجمه تخصصی چینی

خدمات ترجمه‌های تخصصی تنها توسط مترجم تخصصی همان زبان انجام می‌شود. معمولاً مترجم بومی چینی و متخصصی برای این کار گمارده خواهند شد. مثلاً اگر شما نیاز به ترجمه پزشکی داشته باشید ما قادریم ترجمه تخصصی پزشکی را از زبان مبدأ به زبان مقصد را توسط مترجم تخصصی همان رشته انجام دهیم. لازم به ذکر است ترجمه‌تخصصی در تمامی رشته‌های تخصصی و دانشگاهی قابل انجام خواهند بود.

ترجمه شفاهی چینی

یکی از شاخص‌ترین خدماتی که در دارالترجمه ماندارین درسا انجام می‌شود اعزام مترجم شفاهی و هم‌زمان است. اگر به‌عنوان یک نماینده قصد دارید برخی همایش‌ها و یا سمینارهای علمی را برگزار کنید؛ و یا به‌عنوان یک نماینده شرکت قصد برگزار کردن برخی جلسات مهم را به زبان چینی دارید شما نیاز به مترجم شفاهی خواهید داشت. لازم به ذکر است ما با در اختیار داشتن مترجم بومی زبان و نخبه قادریم برای انواع سمینارهای تخصصی درزمینهٔ های مختلف، قراردادهای تجاری شرکت‌ها و یا جلسات مختلف خدمات تخصصی و حرفه‌ای ارائه دهیم. شما عزیزان می‌توانید از طریق شماره‌های درج‌شده در بالای سایت مشاوره رایگان را در این زمینه دریافت نموده و به بهترین شکل به میهمانان بین‌المللی خود خدمات مفیدی ارائه کنید.

ترجمه فوری چینی

یکی از مهم‌ترین خدماتی که در دارالترجمه‌ها قابل‌ارائه خواهد بود. خدمات ترجمه فوری با توجه به نیاز مشتریان هم در حوزه ترجمه‌های رسمی و قانونی و هم در حوزه‌های تخصصی خواهد بود. لازم به ذکر است درصورتی‌که نیاز به قید فوریت در این زبان‌دارید ما با استفاده از مترجمان حاذق قادریم این خدمات را به نحو احسن ارائه دهیم.

ترجمه فیلم چینی

ترجمه فیلم و سریال به زبان چینی

اگر نیاز به خدمات ترجمه انواع فیلم و سریال اعم از محتواهای صوتی چون پادکست‌های آموزشی رادارید این خدمات در گروه درسا به بهترین شکل انجام خواهد شد. ترجمه فیلم و سریال چینی به فارسی و یا سایر زبان‌ها در تمامی موضوعات علمی، هنری و غیره به‌صورت زیرنویس انجام می‌گردد. شما همچنین درصورتی‌که نیاز به ترجمه پادکست آموزشی چینی به فارسی و یا بالعکس رادارید این خدمات با بالاترین کیفیت انجام خواهد شد.

ترجمه سایت چینی به فارسی و بالعکس

یکی از مهم‌ترین خدماتی که ممکن است متقاضیان عزیز بسیار به آن احتیاج داشته باشند ترجمه انواع متون و بخش‌های یک سایت از زبان چینی به زبان فارسی و یا از زبان فارسی به زبان چینی به‌صورت کاملاً تخصصی خواهد بود. با توجه به اینکه زبان چینی در جهان به‌عنوان یک‌زبان پرمخاطب خصوصاً برای سایت‌های اینترنتی است به همین دلیل بسیاری از سایت‌ها خصوصاً سایت‌های آموزشی به این زبان خواهند بود. اگر سایتی مدنظر شما است که به زبان چینی بوده و می‌خواهید آن را به فارسی و سایر زبان‌ها ترجمه کنید ما با استفاده کارشناس تخصصی در این زمینه و مترجم بومی قادریم تمامی بخش‌های یک سایت را اعم از مدیریت و یا بخش‌های کاربری ترجمه کنیم. علاوه بر خدمات ارائه‌شده ترجمه برخی نرم‌افزارها و اپلیکیشن های مرتبط نیز انجام می‌گردد.

ترجمه کاتالوگ به چینی

ترجمه کاتالوگ و بروشور به چینی

یکی از خدماتی که بسیار مناسب شرکت‌ها و یا کارخانجات تولیدی و بین‌المللی خواهد بود. ترجمه کاتالوگ محصولات به زبان‌های هدف می‌باشد. برای نمونه اگر شما به‌عنوان مدیر یک محصول تولیدی و برند می‌باشید و می‌خواهید برند شما در کشورهای دیگر برای مشتریان بین‌المللی عرضه شود بهترین کار ارائه محصولات خود از طریق نمایشگاه‌های بین‌المللی به مشتریان بین‌المللی خواهد بود. درصورتی‌که محصولات شما دارای توضیحات و کاتالوگ می‌باشد طبیعتاً شما بایستی برای مخاطبین هدف خود مثلاً مشتریان چینی از خدمات ترجمه کاتالوگ به چینی استفاده نمایید. ما تجربه ترجمه تخصصی کاتالوگ به زبان چینی برای شرکت‌های معتبر راداریم لذا درصورتی‌که نیاز به استفاده از این خدمات دارید با کارشناسان ما هم از طریق چت آنلاین و هم از طریق شماره درج‌شده در سایت ارتباط بگیرید.

دارالترجمه چینی در تهران

شما عزیزان اگر به دنبال بهترین دارالترجمه چینی در تهران و یا شهرستان می‌باشید لازم به ذکر است دفتر ترجمه چینی درسا با بیش از 15 سال سابقه در ترجمه زبان ماندارین و کانتونی به‌عنوان بهترین گویش‌های کشور چین در تهران و شهرستان‌ها فعال خواهد بود. اگر نیاز به مراجعه حضوری در دفتر ترجمه رسمی درسا با کد 966 را دارید می‌توانید به آدرس ما در انتهای سایت مراجعه نموده و از خدمات حضوری ما نیز بهره ببرید.

نکته: دارالترجمه چینی درسا با دارابودن خدمات پیک رایگان در تهران آماده ارائه خدمات سریع و قابل‌اطمینان به مشتریان عزیز خواهد بود.

ترجمه حرفه‌ای با کیفیت تضمین شده از دارالترجمه چینی درسا

اگر نیاز به ارسال درخواست ترجمه به‌صورت آنلاین و یا حضوری دارید لازم است بدانید تمامی ترجمه‌های قانونی چینی درسا دارای ضمانت دائم و گارانتی کیفیت بوده که از این بابت خیال مشتریان عزیز آسوده خواهد بود. لازم به ذکر است این خدمات بر روی تمامی زبان‌های رسمی تحت پوشش درسا لازم‌الاجرا است.

نوشتهٔ پیشین
دارالترجمه روسی
نوشتهٔ بعدی
دارالترجمه ترکی استانبولی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام ببخشید مقاله حوزه بهداشت رو هم به زبان چینی ترجمه میکنید یا خیر ؟ قیمتشم لطف کنید

  پاسخ
  • دارالترجمه رسمی
   اکتبر 30, 2021 8:50 ب.ظ

   سلام و عرض ادب بله ما تمامی رشته های حوزه بهداشت و سلامت را تحت پوشش داریم و به زبان چینی ترجمه خواهیم کرد. برای اطلاع از هزینه ها لطفا با کارشناسان و شماره درج شده در سایت ارتباط بگیرید تا راهنماییتون کنند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست