ترجمه رمان در تمامی زبان ها - دارالترجمه رسمی درسا
ترجمه تخصصی رمان

ترجمه رمان در تمامی زبان ها

ترجمه رمان مانند ترجمه تخصصی انواع متون علمی و دانشگاهی نبوده و گاهاً ممکن است بسیار دشوار ترجمه این متون باشد. مترجمان تخصصی که تجربه ترجمه رمان در ژانرهای مختلف را دارند بایستی مهارت تبدیل استعاره‌ها، تشبیه و تجسم متون را به‌صورت عالی داشته باشند. آن‌ها بایستی ترجمه تبدیل معادل یک کلمه را از زبان مبدأ به زبان مقصد داشته تا بتوانند ازنظر معنا و مفهوم سبک رمان را تغییر ندهند. خوانندگان رمانی که از یک‌زبان به زبان دیگر ترجمه‌شده است به‌خوبی می‌توانند اشتباهات نگارشی و اصطلاحی را درک کنند و متوجه کیفیت آن شوند به همین دلیل ترجمه تخصصی رمان کاری بسیار مهم بوده که مترجمان آن افراد نخبه در ارائه یک ترجمه روایی خواهند بود.

رمان چیست؟

رمان به‌عنوان متونی روایی است که ناشی از تخیل نویسنده بوده که به‌نوعی داستان‌های مختلف در سبک‌های مختلف را روایت می‌کند. جالب است بدانید روایت داستانی و تخیلی یک رمان هزاران سال است که در فرهنگ بشر وجود داشته است. صرف‌نظر از اینکه تاریخچه رمان در جهان مربوط به چه سالی بوده بایستی بگوییم خلق یک رمان به‌عنوان یکی از متون محبوب و ارزشمند در جامعه بوده که نمونه‌ای از فرهنگ مصور در جامعه را به تصویر می‌کشد.

آشنایی با انواع ژانر رمان

در این بخش ما به‌صورت خلاصه به معرفی انواع ژانرهای رمان خواهیم پرداخت.

رمان های اساطیری

همان‌طور که از نام این سبک متون رمان مشخص است مربوط به نوشته‌های تخیلی و افسانه‌ای است. در برخی رمان‌ها خصوصاً رمانی‌های قدیمی برخی وقایع تاریخی از پدیده‌های طبیعی بازگو می‌شود که ترکیبی از افسانه و واقعیت را در کنار خود دارد. امروزه رمان‌های مشهور اساطیری زیادی در سطح اینترنت وجود دارند که به زبان‌های مختلفی ترجمه‌شده‌اند. برخی از بهترین رمان های اساطیری شامل موارد زیر است:

 • اسطوره‌شناسی، نوشته‌ی ادیت همیلتونچ
 • خدایان نورس و غول‌ها، نوشته‌ی اینگری وو ادگار پرین دولر
 • آرش کمانگیر، میر جلال‌الدین کزازی
ترجمه رمان ترسناک

ترجمه رمان ترسناک

رمان های ترسناک

شاید به جرات بتوان گفت یکی از رمان‌های که مخاطب خاص خود را دارد و بسیاری از فیلم‌های سینمایی بر اساس این رمان‌ها ساخته‌شده‌اند ژانر رمان‌های ترسناک خواهند بود. رمان های ترسناک بر اساس داستان‌های وحشت‌انگیز و غالباً خیالی بوده که فضای داستان را وهم‌آلود می‌کند. جذابیت متون داستانی این سبک رمان به حدی است که حاضر به کنار گذاشتن آن نخواهیم بود. برخی از پرطرفدارترین رمان‌های ترسناک شامل موارد زیر خواهند بود.

 • فرانکنشتاین، مری شلی
 • آن، نوشته‌ی استیون کینگ
 • سخت‌تر شدن اوضاع، نوشته‌ی هنری جیمز

رمان های تریلر

شاید تابه‌حال نام این سبک رمان را نشنیده‌اید. ژانر های رمان از جنس هیجان خواهد بود. مخاطبین این رمان‌ها زمانی که داستان‌های تخیلی آن را مطالعه می‌کنند اغلب ممکن است دچار اضطراب و هیجان شوند. موضوع این داستان پیچ‌وتاب زیادی دارد به همین دلیل در دسته ژانرهای دشوار به‌حساب می‌آیند. چند نمونه از کتاب‌هایی که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند شامل موارد زیر خواهند بود.

 • من خوب من بد، نوشته‌ی الی لند
 • هیچ‌چیز جاودانه نیست، نوشته‌ی سیدنی شلدون
 • بوسه‌ی خداحافظی با مادر، نوشته‌ی جوی فیلدینگ
 • منشأ، دن براون

رمان های جنایی و کارآگاهی

همان‌طور که از نام آن مشخص است سبک این رمان به‌نوعی متون جرم و جنایت را بازگو می‌کند. خواندن این متون معما برانگیز و دنبال کردن عامل جنایت در این رمان‌ها برای مخاطبین آن بسیار جذاب خواهد بود. جالب است بدانید یکی از سبک‌های پرطرفدار در متون رمان، ژانر جنایی است. در ادامه به معرفی برخی از بهترین رمان‌های جنایی خواهیم پرداخت.

 • شرلوک هولمز، نوشته‌ی آرتور دویل
 • قتل در قطار سریع‌السیر شرق، نوشته‌ی آگاتا کریستی
 • فیل در تاریکی، نوشته‌ی قاسم هاشمی نژاد

رمان های رئالیسم جادویی

طبیعت نوشتاری این سبک از رمان کاملاً از اتفاقات طبیعی روزمره بوده اما برخی اتفاقات جادویی و غیرطبیعی نیز در مابین موضوعات داستانی رخ می‌دهد. ترکیب اتفاقات مرموز و جادویی با واقعیت طبیعی به‌طوری زیبا به تصویر کشیده می‌شود که محبوبیت خوبی نیز در بین خوانندگان خود خواهد داشت. چند نمونه از کتاب‌هایی که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند شامل موارد زیر خواهد بود.

 • صد سال تنهایی، نوشته‌ی گابریل گارسیا مارکز
 • مرشد و مارگاریتا، نوشته‌ی میخاییل بولگاکف
ترجمه رمان عاشقانه

ترجمه رمان عاشقانه

رمان های عاشقانه

سبک روایی این رمان هم کاملاً واضح است. ژانر این رمان مربوط به داستان‌های عاشقانه بوده که اغلب اتفاقات خیرخانه در آن رخ می‌دهد. برخی از پرطرفدارترین این رمان‌ها در دسته‌بندی زیر خواهند بود.

 • دفترچه، نوشته‌ی نیکولاس اسپارکس
 • بلندی‌های بادگیر، نوشته‌ی امیلی برونته
 • دکتر ژیواگو، نوشته‌ی بوریس پاسترناک

رمان‌های علمی و تخیلی

یکی دیگر از انواع سبک‌های روایی رمان‌ها متون علمی و تخیلی است. داستان‌های روایی در این‌گونه نوشته‌ها مربوط به اتفاقاتی است که در یک‌زمان مبهم چون گذشته و آینده رخ می‌دهد. برای مثال برخی موضوعاتی چون سفر به فضا و سیارات دیگر می‌تواند از اصلی‌ترین ویژگی این رمان‌ها باشد. برخی از برترین کتاب‌های علمی و تخیلی شامل موارد زیر خواهند بود:

 • خط زمان، نوشته‌ی مایکل کرایتون
 • پارک ژوراسیک، نوشته‌ی مایکل کرایتون
 • مجموعه‌ی ادیسه، نوشته‌ی آرتور سی.کلارک

رمان های فانتزی

خوانندگان این متون داستان‌های فانتزی و پر از جادو را دوست دارند. لذا برخی موضوعات چون حمله موجوده فضایی به کره زمین می‌تواند در بطن رمان‌های فانتزی توسط نویسندگان آن گنجانده شود. برخی از برترین داستان‌های فانتزی زیر می‌توانند در این دسته‌بندی قرار بگیرند.

 • ارباب حلقه‌ها، نوشته‌ی تالکین
 • مجموعه‌ی هری پاتر، نوشته‌ی جی.کی.رولینگ
 • بازی تاج و تخت، نوشته‌ی جرج مارتین
ترجمه رمان کلاسیک

ترجمه رمان کلاسیک

رمان های کلاسیک

داستان‌هایی که در این کتاب‌های روایت می‌شود مربوط به وقایع تاریخی مختلف است. جالب است بدانید رمان‌های کلاسیک از پرمخاطب‌ترین رمان‌های جهان به‌حساب می‌آیند که حتی به‌عنوان یک منبع آموزشی نیز ممکن است توسط معلمان تدریس شود. برخی از مهم‌ترین رمان‌های کلاسیک که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند شامل موارد زیر خواهند بود.

 • قمار باز، نوشته‌ی داستایوفسکی
 • گتسبی بزرگ، نوشته‌ی اسکات فیتزجرالد
 • کتاب 1984، نوشته‌ی جورج اورول

رمان‌های کمیک و گرافیکی

یکی از جالب‌ترین سبک‌های رمان، سبک کمیک خواهد بود. نوشته این داستان‌ها بر اساس تصاویر مختلف بوده که با برخی نوشتار جزئی به بیان واقعیت دنیای این تصاویر می‌پردازد. بسیاری از نوجوانان خواندن رمان‌های گرافیکی را جالب می‌دانند و به‌نوعی به آن علاقه‌مند هستند. چند نمونه از بهترین کتاب‌های کمیک و گرافیکی که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند شامل موارد زیر خواهند بود.

 • وی مثل وندتا، نوشته‌ی الن مور
 • دزد مغازه، مایکل چو
 • بتمن، نوشته‌ی فرانک میلر
 • کافکا در کرانه، نوشته‌ی هاروکی موراکامی

رمان های ماجراجویی

در این‌گونه داستان‌ها برخی اتفاقات خارج از تصویر و خطرات نابهنگامی رخ خواهد بود. متون داستان‌های ماجراجویی شامل برخی حوادث غیرمترقبه خواهد بود. چند نمونه از کتاب‌هایی که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند شامل موارد زیر خواهند بود.

 • آوای وحش، نوشته‌ی جک لندن
 • ماجراهای هاکلبری فین، نوشته‌ی مارک تواین
 • هابیت، نوشته‌ی تالکین

بیشتر بدانید: درصورتی‌که نیاز به ترجمه تخصصی کتاب در موضوعات مختلف رادارید لازم به ذکر است این خدمات توسط دارالترجمه رسمی درسا انجام می‌گردد.

چرا ترجمه رمان اهمیت دارد؟

تا به اینجا متوجه شده‌ایم که رمان‌های مختلف در جهان با سبک‌های متفاوتی توسط نویسندگان مطرح منتشر می‌شود. این رمان‌ها به‌نوعی بیان عقیده، ایده و افکار نویسنده بوده که در ژانرهای مختلفی خودنمایی می‌کند. ازآنجایی‌که ممکن است برخی رمان‌های مشهور در جهان به زبان‌های دیگر باشند و احساس شود اگر متون آن‌ها به بهترین شکل ممکن ترجمه تخصصی شود پتانسیل افزایش مخاطب و بازدیدکننده را خواهد داشت. لذا ترجمه رمان اهمیت بسیار بالایی پیدا خواهد کرد.

ترجمه داستان و رمان در کنار هم می‌تواند از زبان‌های مختلفی صورت پذیرد. با توجه به اینکه اکثر رمان‌های مشهور و پرمخاطب در سایت‌های معتبر به زبان انگلیسی در دسترس خواهند بود لذا ترجمه تخصصی رمان انگلیسی به فارسی در وهله اول علاوه برافزایش مخاطب باعث محبوبیت بیشتر آن خواهد شد.

با توجه به اینکه روایت داستان‌های این رمان‌ها به‌نوعی فرهنگ یک جامعه را به تصویر می‌شد لذا ترجمه رمان و ترجمه داستان آن بایستی به حدی حرفه‌ای انجام شود تا بتواند تمامی موضوعات آن را از زبانی به زبان دیگر به بهترین شکل ممکن تبدیل نماید. اگر شما به‌عنوان نویسنده یک رمان هستید و می‌خواهید رمان فارسی خود را به زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری ترجمه کنید تا به‌نوعی مخاطبان زیادتری را جذب اثر خود کنید لازم به ذکر است این خدمات به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و تضمین‌شده توسط مترجمان حرفه‌ای ما انجام خواهد شد.

ترجمه انواع رمان

ترجمه انواع رمان

ترجمه متون تخصصی رمان به زبان های مختلف

ما در دفتر ترجمه رسمی درسا به انجام خدمات ترجمه متون تخصصی به کیفیت تضمین‌شده در موضوعات مختلف خواهیم پرداخت. از ترجمه ادبی گرفته تا ترجمه داستان و رمان همه این خدمات توسط مترجمان نخبه‌ای انجام می‌شود که تجربه صدها ترجمه را با موضوعات مختلف را خواهند داشت. به‌صورت کلی تمامی زبان‌های زنده دنیا ازجمله انگلیسی، عربی، آلمانی، فرانسوی، ترکی، ایتالیایی و غیره توسط تیم درسا قابل انجام است.

ترجمه تخصصی رمان انگلیسی به فارسی

امروزه در سطح اینترنت بهترین رمان های انگلیسی وجود دارند که افراد انگلیسی‌زبان علاقه بسیار به خواندن آن‌ها خواهند داشت. این رمان‌ها اغلب توسط نویسندگان مشهور نوشته می‌شود و در سایت‌های معتبری چون آمازون منتشرشده است. ترجمه رمان انگلیسی به فارسی از مهم‌ترین خدماتی است که برای بسیاری از علاقه‌مندان به مطالعه رمان و یا حتی سایت‌های معروف فارسی در انتشار رمان مناسب خواهد بود.

ترجمه رمان عربی به فارسی

آیا تاکنون رمان های برتر ادبیات عرب را می‌شناسید اگر تابه‌حال با فهرستی از بهترین رمان های برتر ادبیات عرب مواجهه نشدید بد نیست بدانید بسیاری از رمان‌های مشهور ازجمله فصل مهاجرت به شمال اثر طیب صالح، مرگی کوچک اثر نویسنده مشهور محمدحسن علوان، پست شبانه اثر هدی برکات، ساقه بامبو اثر سعد السنعوسی و بسیاری رمان‌های دیگر وجود دارند که به زبان عربی نوشته‌شده‌اند. درصورتی‌که نیاز به ترجمه رمان عربی خواهید داشت می‌توانید از بخش دارالترجمه عربی ما اقدام نمایید. ما با استفاده از مترجمان بومی عربی یک ترجمه‌ای تضمین‌شده به شما ارائه خواهیم کرد.

ترجمه رمان فرانسوی به فارسی

کشور فرانسه به‌عنوان یکی از کشورهای مشهور جهان بوده که در آثار ادبی بسیار مشهور است فرانسه مهد نویسندگان بزرگی چون «آناییس نین»، «استاندال»، «سیمون دوبووار»، «اونوره دو بالزاک»، «ژول ورن» و غیره خواهد بود. ازآنجایی‌که فرانسه به‌عنوان سرزمین هنر نامیده می‌شود لذا کتاب‌های داستانی مشهوری چون مادام بواری اثر گوستاوو فلوبر، بیگانه اثر آلبر کامو، جنس دوم اثر سیمون دوبوار و بسیاری از کتاب‌های دیگر چون نگینی درخشان در هنر فرانسوی می‌درخشد. درصورتی‌که نیازمند ترجمه رمان فرانسوی هستید می‌توانید از طریق بخش دارالترجمه فرانسوی اقدام نمایید.

نوشتهٔ پیشین
راهنمای دریافت ریز نمرات دبیرستان در سال جدید
نوشتهٔ بعدی
ترجمه رسمی قرارداد و اسناد حقوقی به تمامی زبان ها

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست